AM pro przedstawia: pierwszy polski cykl karpiowych filmów DVD!

Sklep on-line!

O naszych filmach

Wędkarstwo karpiowe jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się gałęzią wędkarstwa. Popularność łowienia karpi dotarła do Polski w połowie lat 90-tch, jednak dopiero w ostatnich kilku latach notuje się lawinowy rozwój tej dziedziny.
O naszych filmach


Nowoczesnym łowieniem karpi, wiążącym się przede wszystkim z polowaniem na duże okazy, oraz obowiązkową zasadą złów i wypuść, z roku na rok interesuje się coraz więcej wędkarzy. Widoki rozbitych nad brzegami namiotów, rod podów i wiader z kulkami, są coraz częstsze nad polskimi wodami.

Fascynacja wspaniałą, niezwykle silną i przebiegłą ryba, jaką jest karp, ogarnia coraz większe rzesze wędkarzy. Specjalistyczny sprzęt i akcesoria są już powszechnie dostępne. Specyfiką karpiowania jest jednak jego niezwykła złożoność. Poznanie choćby części tajników skutecznego połowu karpi wymaga czasu i dobrych nauczycieli. Porady, jak wiązać przypony, własnoręcznie wykonać kulki, czy jak zbadać dno łowiska, zamieszczane w prasie wędkarskiej, nie zawsze są obrazowe. Dlatego też, najlepszym sposobem na szybkie przeszkolenie jest obejrzenie wszystkiego na żywo.

O naszych filmach

Stąd właśnie zrodził się projekt naszych filmów, pierwszego w Polsce profesjonalnie wykonanego cyklu obrazów, poświęconego łowieniu karpi. Znalazło się w nim olbrzymie kompendium wiedzy o nowoczesnym wędkarstwie karpiowym, od wiązania haczyków poczynając, aż na prezentacji nowoczesnego sprzętu kończąc. Wszystko to odbywa się kolejno: w przepięknej scenerii Jeziora Wygonin na Kaszubach, na łowisku Wędkarskie Rodeo w Dobczynie, na tzw. zrzucie ciepłej wody w Rybniku, na łowisku Expert-Karp Nekielka k/Wrześni, nad poznańskimi stawami Dębina i w końcu nad Jeziorem Dobro-Klasztorne w Pobiedziskach. 

Pierwszy film jest rejestracją letniej zasiadki, podczas której Przemek Mroczek i łowiący z nim wspólnie Rysiek Jarmułowicz, wyholowali kilkanaście pięknych karpi. W przerwach między zmaganiami z wygonińskimi karpiami Przemek Mroczek wprowadza nas w karpiowe tajniki. Jest to znakomite kompendium wiedzy, wynikające z jego wieloletniego doświadczenia, ale także z łatwości jej przekazywania. Film nie jest jednak adresowany wyłącznie do początkujących. Także bardziej doświadczeni karpiarze, zapewne znajdą w nim coś dla siebie.

W drugiej części cyklu Na karpie Janek Zawada i Tomek Nuckowski ukazują widzom świat zaawansowanego wędkarstwa karpiowego.
O naszych filmach

Z filmu dowiadujemy jak skutecznie łowić na dużych odległościach, z uwzględnieniem zarówno wywózki, jak i techniki dalekich rzutów. Autorzy Na karpie z Jankiem Zawadą odkrywają również sekrety połowów w bardzo trudnych łowiskach z twardymi zaczepami.

Na karpie cz. 3 to ekstremalne łowienie w trudnych warunkach zimowych. Film pokazuje min. emocjonujący, udany hol największego karpia, pokazanego dotąd w polskich filmach o tematyce karpiowej. Waga przepięknego lustrzenia to blisko 22 kg! Spora część wydawnictwa poświęcona jest domowemu wyrobowi kulek proteinowych na dużą skalę. Kamera odwiedza słynną pracownię Jana Zawady, w której uchyli on rąbka tajemnicy skuteczności swoich – legendarnej już jakości – przynęt.

Z Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem dowiemy się min. jak skutecznie odnajdywać karpiowe miejscówki przy użyciu echosondy, kiedy i jak używać zdalnie sterowanych łódek do wywozu zanęt i przynęt. Sporo miejsca w filmie poświęcone jest zastosowaniu materiałów rozpuszczalnych PVA, a także użyciu klasycznego narzędzia do nęcenia kulkami proteinowymi, czyli cobry.

Na karpie cz. 5 z Przemkiem Mroczkiem
odkrywa tajemnice łowienia kameralnego, na niewielkiej wodzie. Najbardziej znany polski karpiarz – Przemysław Mroczek – pokazuje, jak nad takimi zbiornikami zorganizować swoje jesienne stanowisko, jaki namiot wybrać, jak ustawić wędziska, sygnalizatory, itp.

 W Na karpie cz. 6 z Przemkiem Mroczkiem pokazujemy min. jak wybierać i nęcić „z marszu” łowiska na niewielkiej, dzikiej wodzie. Tradycyjnie już Przemek Mroczek prezentuje skuteczne techniki karpiowe oraz ciekawe zestawy końcowe.

O naszych filmach

 

Wiele miejsca w filmie poświęcone jest kwestii prawidłowej sygnalizacji brań – ustawieniu wędzisk i działaniu sygnalizatorów. Nie mogło oczywiście zabraknąć wielu emocjonujących holi wspaniałych ryb.

Zapraszamy na filmy z cyklu Na karpie.