AM pro przedstawia: pierwszy polski cykl karpiowych filmów DVD!

Sklep on-line!

Karpie po krakowsku

To zupełnie nowy projekt filmowy, niezwiązany z cyklem Na karpie. Zrealizowany w nieco innej konwencji, z wykorzystaniem innych środków artystycznych, myślę, że bardziej dynamiczny – tak w ogromnym skrócie opowiada o Karpiach po krakowsku autor scenariusza, reżyser i producent filmu Mariusz Kapuściński. Jednocześnie dodaje, iż w 2012 roku nowej części Na karpie nie będzie. Postanowiliśmy odpocząć nieco od tej serii. Siedem części to bardzo dużo, czas na coś nowego. Nie wykluczam wyprodukowania Na karpie cz. 8, ale nie wcześniej niż w 2013 – precyzuje Mariusz Kapuściński.

Karpie po krakowsku   Karpie po krakowsku   Karpie po krakowsku

Karpie po krakowsku zostały zrealizowane późną jesienią 2011 roku nad stawami pożwirowymi w Przylasku Rusieckim, pod Krakowem. Znajduje się tam w sumie 14 zbiorników wodnych o łącznej powierzchni 86 hektarów. Powstały one w starym zakolu Wisły, w miejscu gdzie w latach 50. i 60. XX wieku wydobywano żwir na budowę Huty im. Lenina. Dwa spośród nich – o numerach 10 oraz 11 – zarządzane są przez Krakowski Klub Karpiowy i stały się miejscem akcji nowego filmu.

Karpie po krakowsku   Karpie po krakowsku   Karpie po krakowsku

Gwarantuję sporą dawkę prawdziwych, karpiowych emocji. Późna jesień, bardzo niskie temperatury w ciągu dnia, nocne przymrozki i wszechobecna mgła zupełnie nie przeszkadzały cyprinusom. Wręcz przeciwnie, brały wprost fantastycznie, największa sztuka ważyła blisko 20 kg – tak o nowym filmie mówi Przemek Mroczek. Obok niego w filmie pojawiają się znakomici krakowscy karpiarze: Wojciech Nowak, Daniel Szymański i Tomek Zaforemski.

Karpie po krakowsku   Karpie po krakowsku   Karpie po krakowsku

Sponsorem Karpi po krakowsku jest Fish Point – oficjalny dystrybutor w Polsce firm Fox i Bait Tech. Patronat medialny nad DVD objął Karp Max. Uroczysta premiera oraz inauguracja sprzedaży filmu odbędzie się podczas poznańskiego Salonu Wędkarstwa Rybomania, który organizowany jest na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach od 24 do 26 lutego br. Nowe DVD będzie można również kupić na Karp Festiwalu w Zabrzu (9-11 marzec 2012). Od 24 lutego br. film będzie oczywiście w stałej sprzedaży w naszym sklepie online